Ulti Clocks content

Odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3675
mod_vvisit_counterWczoraj4788
mod_vvisit_counterWszystkie dni1377513

 

Zespół Pieśni i Tańca Dzikowianie specjalizuje się w tańcach lasowiackich  i rzeszowskich. Zespół powstał jesienią 2007 r., przy Samorządowym Centrum Kultury w Dzikowcu, (koło Kolbuszowej, woj. podkarpackie) i zaczynał naukę tańca od podstaw. W ciągu tego okresu zespół  przechodził  liczne  transformacje w związku z rotacją uczestników . Zostali najwytrwalsi, dla których kultura Lasowiaków i rzeszowiaków  stanowi źródło inspiracji i jest wielką przygodą. Od początku trwania z  Dzikowianami pracuje znakomita, pełna  pasji  choreograf Pani Krystyna Mazurkiewicz. Na co dzień zespół współpracuje z kapelą ludową Dzikowianie, z którą nagrano podkład  muzyczny, który towarzyszy grupie w przeglądach, gdy kapela nie może.

 

Osiągnięcia:

  • Laureat III miejsca XXIV Międzywojewódzkiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego ,,Taneczny Krąg? w Przemyślu.
  • Wyróżnienie w  XII Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych i I Lasowiackich  Impresjach ,, Lasowiaczek 2011? w Stalowej Woli.
  • Uczestnictwo w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym ,,Dzieci gór i dolin? w Niebocku.
  • Ponadto zespół uświetnia swymi występami lokalne imprezy, z powodzeniem , tańcząc obok ludowych również tańce towarzyskie i latynoamerykańskie.

Działalność zawieszona.