Ulti Clocks content

Odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2551
mod_vvisit_counterWczoraj3831
mod_vvisit_counterWszystkie dni2981183

Start

Okres Bożonarodzeniowy, to czas uniesień, wzruszeń i wielopłaszczyznowych lecz nie skrajnych emocji.Z uwagi na nasze przywiązanie do tradycji tych świąt, to również czas wielu twórczych inspiracji. Początek stycznia owocnie spędziliśmy na przeżywaniu zaproponowanych przedstawień:

,,Wigilii czas"taki tytuł nosiło przedstawienie , które można było obejrzeć w świetlicy wiejskiej w Mechowcu w święto Trzech Króli.. Odbiegało ono od standardowych jasełek toteż nie nazywamy ich w ten sposób.Utrzymane w konwencji współczesnej z retrospekcją do wydarzeń w Betlejem miało na celu wskazanie ludzkiego wymiaru świąt ;sensu kultywowania tradycji, scalających rodzinę zabiegów podczas świątecznych przygotowań , ludzkich rozterek i wątpliwości samego św. Józefa oraz Boga - Człowieka.

W przedstawieniu udział wzięła młodzież, dzieci i dorośli z Mechowca. Licznie przybyli widzowie okazali się bardzo wytrawną publiką. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowcu wzbogacili przedsięwzięcie wykonaniem kolęd oraz kwestowali na rzecz swojej placówki.Scenariusz i reżyseria B.Kosiorowska, oprawa muzyczna B.Rząsa.

Klub Seniora z Dzikowca przygotował zaś  tradycyjne jasełka , w których licznie wzięli udział mieszkańcy Dzikowca.Na scenie spotkały się trzy pokolenia. Publiczność dopisała i zachwycała się wielobarwnością tej prezentacji. Autorką niezwykle kolorowej scenografii była lokalna artystka pani Teresa Opalińska. Całość wyreżyserowała pani Anna Marek.Spektakl miał miejsce 8 grudnia.

Zapraszamy do galerii.