Ulti Clocks content

Odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3662
mod_vvisit_counterWczoraj4788
mod_vvisit_counterWszystkie dni1377500

Start

,,Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć  się w długi szereg pokoleń, by przekazać innym współne dobro-Ojczyznę." J.P.II

W 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę , w sercu Gminy Dzikowiec świętowaliśmy wspólnie połączeni jedną siłą- Wolną Polską.

Uroczystej Mszy św. , dedykowanej tym, którzy walczyli za ojczyznę przewodniczył ks.Piotr Kowal, proboszcz dzikowieckiej parafii.Świątynia wypełniona po brzegi rozbrzmiewała modlitwą i pieśniami, które poruszyły wszystkie serca. Zabrzmiało Te deum a w samo południe złączeni z całą Polską odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

Z kościoła wyruszył korowód niepodległościowy. Prowadziła konna świta ( stadnina ,,Mustang" p. Ewelina i Łukasz Bąba) z Marszałkiem Piłsudkskim na czele (ppłk. Józef Moczulski) oraz żołnierzami WP ( mjr Wojciech Trojnacki oraz st. szer. Łukasz Nazimek). Tuż za nimi kroczyły poczty sztandarowe : Zespołu Szkół  w Dikowcu, Straży Grobowej, OSP w Dzikowcu i Nowym Dzikowcu. Orkiestra dęta pod batutą pani Ewy Śliwińskiej wyznaczała rytm a tuż za nią podążali zaproszeni goście i mieszkańcy.

Patriotyczną część artystyczną rozpoczęła Odezwa Józefa Piłsudskiego do narodu z dnia 6 kwietnia 1914r. w Krakowie. Po czym przedstawiono prezentację multimedialną, przygotowaną w ramach konkursu ,,Cześć i chwała bohaterom naszej małej ojczyzny". Praca przybliżyła sylwetki legionistów dzikowieckiej ziemi. Materiały zebrały i zmontowały uczennice ZS w Dzikowcu z pomocą Pani Izabeli Stęgi - nauczycielki historii, Anna Jagodzińska, Aleksandra i Marcelina Sasiela. Kolejno wystąpił Klub Seniora w międzypokoleniowym montażu słowno- muzycznym. Punktem kulminacyjnym programu był Koncert uwielbienia i dziękczynienia składający się z części religijnej i patriotycznej.

Koło Gospodyń Wiejskich z Dzikowca przygotowało przepyszną grochówkę.

Fotorelację można obejrzeć tu:

https://www.facebook.com/sckwdzikowcu/